12 sierpnia 2014

"Jasna cholera!" - ekspresyjny żyrandol z potłuczonej porcelany, Ingo Maurer | DESIGN


Pokazuję Wam dziś cudowne zestawienie współczesnego dzieła sztuki z XIX-wiecznym neorenesansowym wnętrzem posiadłości Waddeson Manor w Anglii. Designerska lampa, a właściwie żyrandol, został zaprojektowany przez Ingo Maurera w 1994 roku. Początkowo został nazwany "Zabriskie Point" (po jednej ze słynnych scen filmowych w zwolnionym tempie), lecz projektant - podobno po reakcjach oglądających go po raz pierwszy Włochów, którzy wykrzyknęli "Porca miseria!" (luźne tłumaczenie to "jasna cholera!") - zmienił jego nazwę na właśnie taką.

Żyrandol nad stołem wygląda fantastycznie, a tego wnętrza nie potrafię już sobie wyobrazić z żadną inną lampą. A Wy?

Gdybyście chcieli kupić taką lampę - mam niezbyt dobrą wiadomość - firma Maurer wytwarza tylko 10 sztuk rocznie, a każda z nich kosztuje 30 000 funtów. Ale przecież to nie jest zwykły żyrandol - to już sztuka.

żyrandol Ingo Maurer, designerska lampażyrandol Ingo Maurer, designerska lampa


źródłopodpis Katarzyna Antonczyk

6 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy okaz, co prawda nie na moją kieszeń :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Faktycznie cudowny!!!! można by się pokusić o plagiat, choć pewnie efekt byłby skromniejszy. no ale po co wyrzucać potłuczoną zastawę, można spróbować :)) a do tego wnętrza idealny. (choć u mnie też wyglądałby nieźle ;))))
  pozdrawiam gorąco
  wierna czytelniczka Agnieszka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydaje mi się, że konstrukcja tego żyrandola jest dość skomplikowana jak na DIY, całość ustawiona jest na jakimś supercienkim i superwytrzymałym stelażu. Ale pewnie spróbować można, jeśli ma się dużo cierpliwości ;-) Dziękuję za odwiedziny Wierna Czytelniczko Agnieszko :-)

   Usuń
 3. Cudowny i drogi:) ale może warto samemu zrobić?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeśli dasz radę, podziel się efektem ;)

   Usuń

Dziękuję za Twój komentarz :-)
Bardzo proszę o nielinkowanie do sklepów i stron firmowych.

ANKIETA

Spotkanie blogerów w Łodzi

Blogi o wnętrzach