2 grudnia 2015

Piękne, ręcznie robione meble z drewna WOOD&PAPER | DESIGN


Piękne drewniane meble Wood&Paper.
Fantastyczny stół z różnych rodzajów drewna, a na nim bardzo zabawne i oryginalne świeczniki


Pewne meble, które znalazłam w tym roku na Łódź Design Festival wyjątkowo przykuły moją uwagę.
Wood&Paper, meble stylizowane na lata 60., zachwyciły mnie kompozycją różnych  (głównie rodzimych) gatunków drewna na blatach stołów i wyjątkową starannością wykończenia. Widać, że każdy fragment drewna czy forniru został uważnie wybrany, ułożenie słojów jest bardzo dekoracyjne. Magda Jasińska i Agata Kondracka, które tworzą firmę Wood&Paper dysponują w zasadzie własną stolarnią (w firmie pracuje stolarz, ojciec jednej z dziewczyn, dodatkowo więc to firma rodzinna!), mając kontrolę nad każdym etapem wykonania mebli - to widać! Magda jest architektem i odpowiada za projekty mebli, Agata zajmuje się bardziej biznesową stroną firmy. Zadałam Dziewczynom, Magdzie i Agacie, kilka pytań, żeby przybliżyć Wam trochę to, co robią:

Jaki był Wasz pierwszy zrealizowany projekt w ramach Wood&Paper?
Pierwszy powstał stolik kawowy z kolekcji SOLO w kolorze turkusowym, który stał się naszym produktem flagowym i jest najlepiej rozpoznawalny.

Z czego jesteście najbardziej dumne?
Jesteśmy dumne ze wszystkiego co powstaje pod szyldem Wood&Paper bo w każdy przedmiot, czy to komodę, stolik, pojemnik, czy notes wkładamy całe serce. Uważamy, że najlepszym dowodem naszych umiejętności i kunszt jest komoda Puzzle. Łączy w sobie starannie wyselekcjonowane lite drewno i intarsję z różnych fornirów, które tworzą niepowtarzalny obraz i naszym zdaniem są kawałkiem prawdziwej sztuki z drewna.
Ponadto bardzo lubimy Eko pojemniki "kaktusy" ponieważ powstają z resztek drewna pozostałych po produkcji mebli i pokazują najlepiej jak z poczuciem humoru można wykorzystać materiał aż do ostatniego kawałka.


Nad jakimi projektami pracujecie obecnie?
Cały czas się rozwijamy i poza własnymi projektami odpowiadamy też na potrzeby klientów (pracujemy nad rozkładanym stołem jadalnym), ale wracamy do korzeni i w tym momencie pracujemy nad kolejnymi prototypami kolekcji SOLO - opiera się ona na połączeniu fornirów i odważnych kolorów.
Myślimy też na przykład nad meblem do przedpokoju, który posłuży nie tylko ludziom, ale także czworonogom.

Zobaczcie teraz ich projekty, które widziałam w Łodzi:

Piękne drewniane meble Wood&Paper.
Cieszy kiedy projektant/właściciel firmy znajduje się na targach przy swoim stoisku (świetnie zaaranżowanym zobaczcie zieleń i zdjęcia lasu w tle...:)) i można z nim porozmawiać. Magda i Agata na Łódź Design Festival ze swoim znanym już stolikiem z klockami :)


Zgrabne drewniane meble Wood&Paper.
stolik z klockami z bliska, zdjęcie: Wood&Paper


Piękne drewniane meble Wood&Paper.
Rodzaje drewna, których używają


Piękne drewniane meble Wood&Paper.
Zgrabne drewniane meble Wood&Paper.


Piękne drewniane meble Wood&Paper.
stolik kawowy

Zgrabne drewniane meble Wood&Paper.
Kaktusy z recyklingu na przepięknym blacie. Na tym dużym zdjęciu dobrze widać piękno drewna, którego używa W&P)


Żeby zobaczyć wszystkie meble, zajrzyjcie na stronę Wood&Paper. Mam nadzieję, że moim wpisem pomogę Dziewczynom nieść wieść o ich meblach, zawsze mnie cieszy, kiedy mogę użyć blog w jakimś dobrym celu :) Czy Wam też się podoba to, co tworzą? :)

Uściski!


podpis Katarzyna Antonczyk

6 komentarzy:

Dziękuję za Twój komentarz :-)
Bardzo proszę o nielinkowanie do sklepów i stron firmowych.

ANKIETA

Spotkanie blogerów w Łodzi

Blogi o wnętrzach