17 kwietnia 2018

NOWY PROJEKT: Mieszkanie w gdańskiej kamienicy


Niebawem rozpoczynam kolejny remont mieszkania w kamienicy. Projekt mamy zrobiony już mniej więcej w 80% - ustalony układ funkcjonalny, moodboardy, wizualizacje i rysunki wykonawcze części pomieszczeń, plan prac remontowych, kosztorys, zaplanowaną dużą część produktów, projekty kuchni i mebli na wymiar, uff :) Mieszkanie jest spore, z 2 kuchniami i 3 łazienkami. Najwięcej czasu i zaangażowania było przy ustalaniu podłączeń do kominów - przebudowie ulega instalacja gazowa, zmienia się lokalizacja kuchni, powstaje nowa łazienka, stąd kominy potrzebne będą w zupełnie innej części mieszkania niż dotychczas. Po rozmowach ze Wspólnotą mieszkaniową, Konserwatorem Zabytków w Gdańsku, po opiniach kominiarskich różnych kominiarzy (bo pierwsza okazała się kompletnie niezgodna ze stanem faktycznym, pokazywała nieistniejące kominy na przykład), sprawdzaniu kilku kominów kamerką i wreszcie - przedłużaniu komina wewnątrz budynku (!) udało się te kwestie rozwiązać i ostatecznie ustalić sposób wentylacji mieszkania.

Projekt przebudowy i wnętrza? Zmiana układu funkcjonalnego wraz z przebudową ścian nośnych i działowych (podyktowana tym, że kuchnia i salon mają powstać w dwóch najpiękniejszych pokojach przy werandzie), powstanie nowych pomieszczeń - drugiej łazienki i garderoby, przebudowa instalacji gazowej i wodno-kanalizacyjnej, remont pozostałych instalacji. Odnowienie oryginalnych podłóg i drzwi. Właściciele (Właścicielka chyba czyta moje wpisy? :) pozdrowienia dla M.!) lubią granat, ciemną zieleń, drewno i sztukaterię - więc możecie sobie wyobrazić, że mieszkanie zapowiada się pięknie po przebudowie.

Mieszkanie już teraz...jest prze-piękne. 3.30 metra wysokości, duże okna, oryginalna stolarka drzwiowa i okienna. Wszystkie drzwi zachowujemy, nastąpi tylko ich "przetasowanie" po całym domu - kilka sztuk zmieni lokalizację. Nie wiem, czy warto to mieszkanie w ogóle opisywać słowami - zobaczcie zdjęcia. Jestem pewna, że i Was zachwyci. Obecnie składa się z dwóch części, z których jedna jest częściowo odremontowana.


kamienica, wejście do mieszkania
oryginalne przedwojenne drzwi wejściowe
Sufit podwieszany nieładnie wchodzi na drzwi - postaramy się go zlikwidować ("Postaramy się" - ponieważ pod płytami g-k według właściciela nie ma tynkowanego sufitu, ale od razu spód belek stropowych)


jedna z dwóch kuchni w mieszkaniu


stara sosnowa szafa
Oryginalna przedwojenna szafa - zachowujemy! (choć w innym miejscu)


łazienka przed remontem


progi


podwójne drzwi sosnowe


odnowione okno drewniane
częściowo odrestaurowane okno


okno


weranda


detal starego okna, rzeźbienia
Oryginalna stolarka okienna


ceglana ściana
Pięknie odrestaurowana ściana z cegły, o ironio, nie pozostanie na wierzchu. Tutaj akurat kompletnie nie wpisuje się w koncepcję kuchni.


kamienica, mieszkanie


oryginalne drzwi stare


przedpokój w kamienicy przed remontem
Wyzwaniem jest projekt ogromnego i długiego przedpokoju bez okien


mieszkanie przed remontem


klamka przedwojenna


kamienica przed remontem


stara kamienica drzwiDo czasu kolejnego wpisu o tym mieszkaniu - który będzie zapewne dopiero za dobre kilka miesięcy - możecie oglądać moje remontowe relacje na Instagramie, a w przyszłym tygodniu zapraszam Was na mój pierwszy LIVE, w czasie którego możecie zadawać mi pytania, na które będę odpowiadać.

LINK DO WYDARZENIA NA FACEBOOKU


Do zobaczenia!

podpis Katarzyna Antonczyk

4 komentarze:

Dziękuję za Twój komentarz :-)
Bardzo proszę o nielinkowanie do sklepów i stron firmowych.

Blogi o wnętrzach