18 września 2018

Remont w gdańskiej kamienicy - część 2 - początek remontu i moodboardy


Cześć i czołem! Jesteście ciekawi, co w moich projektach i remontach? Ruszył remont mieszkania w gdańskiej kamienicy (tego, o którym pisałam TUTAJ). Pozwolenie na budowę się uprawomocniło, założyliśmy dziennik budowy, a kontrolę nad mieszkaniem sprawują oprócz mnie kierownicy robót budowlanych i gazowych.

Póki co trwają pierwsze prace rozbiórkowe i oczyszczanie mieszkania. Zostały zbite pierwsze tynki, rozebrane zabudowy g-k i...pojawiły się oczywiście pierwsze niespodzianki. W łazience na przykład pod zabudową sufitu pokazała się belka zbudowana z dwóch teowników i cegieł...Belka "opiera się", lub nie opiera, na ściance zaledwie 12 centymetrowej bez widocznego słupa czy części konstrukcyjnej pionowej. Jest to jakieś wtórne wzmocnienie stropu, najprawdopodobniej wzmocnienie pod wannę w mieszkaniu piętro wyżej. Analizujemy teraz możliwe rozwiązania, bo ścianka, na której belka się opiera, lub przez którą przechodzi, miała być całkowicie zdemontowana, bo "idzie" przez sam środek planowanej łazienki. Prawdopodobnie belka zostanie zastąpiona nową, drewnianą, i oparta na nowej ściance.

To są całe "uroki" takich mieszkań - czasami bardzo uciążliwe, bo jak w takim mieszkaniu dokładnie przewidzieć koszt remontu?

Zobaczcie, jak teraz wygląda nasz "plac budowy".

pozwolenie na budowę
Pierwsze prace rozbiórkowe
przedpokój w trakcie remontu
Po prawej przedpokój


sufit podwieszany w kamienicy
Zdemontowany sufit podwieszany - pod nim szła instalacja elektryczna


"Tu na razie jest ściernisko..." ;) 
Na tej ściance też pokazały się niepokojące elementy - pionowo ułożone pod stropem deski opierają się na dwóch belkach obok drzwi. Na szczęście mamy od takich problemów kierownika budowy.
Początek demontażu ściany 

Na ścianie próbka RAL 9001

Próbowaliśmy kolory na drzwi pokoju dziecięcegoA taką mamy koncepcję na mieszkanie, zobaczcie część z przygotowanych dla Klientów moodboardów:remont w kamienicy, tablica inspiracjibordowy sufit, kamienicamoodboard, salon

łazienka, czarna, drewniana


Czy tak jak ja, nie możecie się już doczekać dalszej części tej realizacji?

Uściski!


podpis Katarzyna Antonczyk

19 komentarzy:

 1. Świetna paleta kolorów. Takie mi się marzą 😀

  OdpowiedzUsuń
 2. a najważniejsze pomieszczenie w domu czyli KUCHNIA????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, będzie :D drewniana, granatowa! Może poświęcę jej osobny wpis? :)

   Usuń
  2. O tak! Poproszę osobny wpis o kuchni

   Usuń
 3. Powodzenia i dużo cierpliwości życzę :) U mnie remont już ma się ku końcowi.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy można zapytać, w jakiej części Gdańska znajduje się mieszkanie ? Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniałe źródło inspiracji! Jesteśmy w trakcie zakupu dużego mieszkania w kamienicy w Elblągu. Zaglądam tu od dawna, w końcu będę mogła spełnić marzenia i "robić" a nie tylko oglądać.

  OdpowiedzUsuń
 6. najbardziej jestem ciekawa tej łazienki! Widać, że mieszkanie jest duże, więc można zaszaleć! Czekam na kolejny wpis ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie spodziewałam się aż tak radykalnej zmiany! Jestem naprawdę ciekawa efektów :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Remonty w kamienicach to zawsze wielki chaos i wydaje się, że to się nie skończy. Ale jak przychodzi do finiszu... to są najpiękniejsze mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzień dobry, jak radzi sobie Pani z układaniem płytek w miejscach gdzie wcześniej była drewniana podłoga? Czy może Pani napisać o stosowanych rozwiązaniach? Czy darzyło się, że ze względu na pracę podłogi płytki po jakims czasie odpadały lub pojawiały się inne problemy?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzień dobry, dotychczas nie zdarzyło mi się, że płytki odpadały. W łazienkach i w przypadku ogrzewania podłogowego kładziemy OSB + wylewkę, w przedpokojach zazwyczaj samo OSB.

   Usuń
 10. Kolory dobrane bardzo ładnie. Paleta wydaje się taka szeroka, że aż niemożliwa do połączenia. Czekam na dalsze efekty pracy. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Życzę dużo cierpliwości :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz :-)
Bardzo proszę o nielinkowanie do sklepów i stron firmowych.

Blogi o wnętrzach